ÚVOD  
AKCE  
FOTO 2020-22 
FOTO 2017-19 
FOTO 2015-16 
FOTO 2013-14 
FOTO 2011-12 
FOTO 2009-10 
FOTO 2007-08 
FOTO 2005-06 
FOTO 2003-04 
FOTO 2000-02 
VANDRY 
VÝVĚSKA  
PŘÍSPĚVKY  
INFO  
Počet přístupů
 


Silvestrovská procházka 29. 12 2004

Tradiční silvestrovská procházka večerní Prahou. Tentokráte pod vedením Dana. Začali jsme u Anděla, přes Bertramku, prošli Košíře a skončili, jak jinak, ve Smíchovském pivovaru.

Zúčastnili se:

Přechod Brd 27.12 2004

Osmý ročník "Přechodu Brd". Z Nové Vsi pod Pleší jsme došli na Malou Svatou Horu, kde jsme v místním pohostinství poobědvali a poté vyrazili cestou necestou do Stříbrné Lhoty,dále pak na Skalku, kde jsme si konečně prohlédli interiér kaple Máří Magdaleny a místním průvodcem byli seznámeni s historií místa. Potom jsme sestoupili do Mníšku a autobusem se vrátili do Prahy. Překvapením byla i silná účast, přestože byl všední den.

Zúčastnili se: Andy, Ben, Bubly, Bobina, Dan, Horáček, Jana, Jitka, Martin, Mirka, Lenka, Lišák, Ostříž, Paganini, Radek, Rex, Smíšek - a děti Daniel, Michael a Jan. Celou společnost doprovázel a hlídal pes Windy.

Valtický sklípek 17.12 2004

Další návštěva u Ludi v jeho sklípku ve Valticích. Nálada dobrá, víno slabší.

Zúčastnili se: Alja, Ben, Mirka, Ostříž, Andy, Franta, Jana, Iva, Jitka, Radek, Dan, Horáček, Bobina, Pery, Jana, Lišák

Divadlo Post scriptum uvádí .. to si tada přehnal. 3.12 2004

Další úspěšná repríza divadla Post scriptum. Tentokrát v divadle Na solidaritě.

    program     autoři   osoby a obsazeníVýlet do Českého Šternberka 30. 10 2004
V sobotu se uskutečnil plánovaný výlet do okolí Českého Šternberka. Vystoupili jsme v Ledečku, kde nás doplnil Paganini a pokračovali údolím Sázavy do Českého Šternberka, kde jsme si prohlédli vnější opevnění. Oběd se uskutečnil "U RYBIČEK", kde si většina pochutnala na rybích specialitách. Cestu jsme ukončili v Soběšíně.

Zúčastnili se: Alja, Ben, Bob, Blanka, Daniel, Mirka, Lenka, Ostříž, Paganini, Rex, Smíšek - a tři psi.

Katarské hrady jižní Francie 16. - 23. 10 2004
Ve dnech 16-23.10.2004 uspořádala castleologická sekce osady dlouho plánovanou akci na hrady katarů v jižní Francii - Expedice Occitánie. Týden jsme v krásné krajině navštěvovali kláštery, města a zříceniny hradů a ochutnávali místní víno....... Expedice se velmi vydařila a již plánujeme za rok její druhé pokračování.

Zúčastnili se: Ostříž, Robert a Radek

Oslava padesátin Bena 1.10 2004
Oslava proběhla v již osvědčeném klubu v Hálkově ulici. Combo JP dostalo konkurenci a tak se hrálo a zpívalo celý večer. Rexova oslavná píseň se mě moc líbila a tak tady máte pro osvěžení její text: - píseň - A kdo z mladších si chce představit, jak se chlap cítí po padesátce, tak tady si to múže přečíst: - text - Tak díky Vám všem. Ben
Zúčastnili se: 49 kamarádů a kamarádek a chyběla tradičně jen německá pobočka.

Letní akce NA Slovensko 2004
Konečně vidíme pár monentek z letní akce Nazávislé alternativy - Slovensko 2004. Třeba se dočkáme i podrobného popisu
Zúčastnili se: Ota, Mirka, Dan, Jana, Bob, Simona, Bára, Honza, Jana

XXXI Velký vandr 2004 31.7-5.8 2004
Putovali jsme přes Dolní Loučky, navštívili jsme klášter Porta Coeli, Tišnov, zříceninu hradu Trmačov, pivovar v Černé Hoře, Lomnici, Doubravník a hrad Pernštejn. Počasí a krajina byly nádherné, účast čtrnácti dospělých a šesti dětí patří k rekordům.
Zúčastnili se: Ben, Bubly, Čína, Dan, Franta, Horáček, Ostříž, Paganini, Pytlák, Robert, Petr, Víťa, Vašek a Zdeněk. Junioři: Jan, Jirka, Daniel, Michael, Aleš a Vojta. Osadu tradičně doprovázel pes Hasan.

Oslava Horáčkových padesátin 2.7 2004
Horáčku, Tvoje oslava padesátin byla vynikající. Hezké a stylové prostředí, dobré jídlo a nápojový lístek,vynikající nálada, Combo JP hrálo jako o život, a když odpočívalo, bylo vhodně zastoupeno hudbou z CD z let šedesátých. Většinu této pohody se mi podařilo zachytit na fotografický aparát.Při prohlížení fotek jsem měl velkou radost, jaké hezké momentky jsem na fotil- předávání darů, tanec, družnou zábavu,vystoupení Comba,ale ouha...najednou se mi objevila na displeji lidská zadnice, resp. velká špinavá prdel.Znovu jsem si přejel celou expozici, které vévodí Andy s parohama, řvoucí Bartoušek, tančící Horáček a zase ta prdel, velká prdel. Komu asi patří ? Jedno vím jistě, moje není! Velice se líbila mému známému gayovi,který chtěl na mě adresu dotyčného. Ale já opravdu nevím, čí je, takže navrhuji provést perlustraci všech hostů (i žen ??) Horáčku,byly to opravdu hezké padesátiny, ale netušil jsem, že to bude tak velká sranda, resp. velká prdel. Bob ( pozn.: inkriminovaná fotka bohužel nebyla dodána k zveřejnění)


Svatojiřská ochutnávka 23.-25.4 2004
Degustace vín spojená s odborným výkladem členů německé pobočky a prohlídka města Aachen byly hlavní náplní zájezdu.
Podrobný zápis z akce od Číny je tady : ochutnávka
Zúčastnili se: Ben, Bubly, Čína, Dan, Franta, Horáček, Meruňka, Ostříž, Pytlák, Robert, Víťa a Heike.

Oslava Otových padesátin 2.4 2004
Narozeninové oslavy čerstvého padesátníka Andyho (Oty Kovaříka) se odehrály ve vinárně "U STRÉCŮ" v pátečním večeru. Účast mohutná, chyběl pouze Ben, v závěru večera vystoupilo i COMBO JP, jehož vedoucí Pytlák opět dorazil se značným zpožděním, již tradičně vybíral dárek. Rex složil oslavnou píseň, kterou jsme čerstvénu padesátníkovi s chutí zazpívali.


Procházka okolím Říčan 28.2 2004
V sobotu 28.2. se uskutečnil výlet do okolí Říčan, po Bobových oslavách za poměrně slušné účasti. Prošli jsme se zasněženými lesy v okolí Říčan, pokračovali údolím Rokytky, navštívili jsme lom "U mrtvého psa", zříceninu hradu v Říčanech a po dobrém obědě (restaurace Milano) jsme se vrátili do Prahy.
Zúčastnili se: Ben, Franta, Jana, Martin, Ostříž, Paganini a děti Daniel, Kačenka a Martínek

Bob slavil padesátiny
V pátek 27.2 v restauraci Ultramarin proběhla oslava Bobových padesátin. Musím odcenit, že oslava se povedla skvěle, Bob roli hostitele zvládal s přehledem profesionála. Účast TOB mimořádně silná. Takže Bobe, ještě jednou pevné zdraví, hodně pracovních i osobních úspěchů a ať ti zbývá dost času na akce TOB i NA.


Přechod Arden 2004
A je to tu zase! III. ročník přechodu Arden se konal v sobotu 31.1.2004. Nástup byl jako posledně ve vřesovištích u Baraque Michel. Za mrazivého větrného počasí vedla stopa po sobí stezce, opuštěná krajina přikrytá sněhem lákala svými močáli a rašeliništi, které pak jen nerady vydávají svá tajemství, vítr bičoval do tváří. Odechli jsme si, když se v mlze konečně objevil Mont-Rigi. Cíl, zdoláno asi 19 km. Výpravu jsme zakončili večer u láhve červeného vína vzpomínkou na kamarády a kamarádky z pražské osady.
Zúčastnili se: Čína (šerif BRD), Bubly.

Předsilvestrovská procházka Prahou 30.12 2003
Poslední akcí roku byla předsilvestrovská vycházka po Praze. Tentokráte jsme si nejprve prohlédli kostel sv. Pankráce. Následoval odborný výklad o dobytí Vyšehradu husity včetně detailů bitvy a pak jsme došli na Vyšehrad. Atmosféra noční Prahy, náderně nasvícená katedrála sv. Petra a Pavla v mlžném oparu zimního pozdního večera byla moc působivá. Ještě jsme navštívili Slavín a hrob A.B. Svojsíka. Dolů jsme sešli Vratislavovou ulicí a v čajovně u Jany Anežky nás čekali další kamarádi. Bylo nás tolik, že jsme se do čajovny ani nevešli a tak se část přesunula ke "Třem bojovníkům". Když dorazili posledním opozdilci, vydali jsme se starým Podskalím kolem kostelů "Na Slovanech" a na "Skalce" do Bobova pracoviště a po malém pohoštění (wizour) odtud pokračovali do "Pivovarského domu", kde jsme zakončili večer.
Zúčastnili : Franta a Jana, Ostříž, Iva,Tomáš a Daniel, Ben, Paganini, Bublič, Heike Jan a Michael, Pytlák, Alja a Mirka, Robert a Lucka, Luděk a Maruška, Jana Anežka, Martina a Vojta, Dan, Andy, Rex, Lišák a Jana, Bob a Bára .

Přechod Brd 27.12 2003
V sobotu 27.12.2003 se uskutečnil již tradiční sedmý ročník "Přechodu Brd", kterého se zúčastnil rekordní počet 29 osob a dva psi. Začínali jsme na Dobříši, kde se nepodařilo navštívit hradu Vargač, odkud jsme pokračovali kolem Obory (slovanské hradiště) na Knížecí studánky a odtud do Voznice, kam jsme dorazili v rekordním čase. Personál místní restaurace asi není na takovéto návaly zařízen, protože někteří opouštěli po dvou hodinách restauraci bez jídla. Po skupinách jsme dorazili do Malé Hraštice odkud jsme lokálkou dorazili do Vršovic. Trasu dobrých 15 kilometrů v pohodě ušli i zchátralejší členové TO.
Zúčastnili : Alja, Andy, Ben, Blanka, Bob, Bobina, Bubly, Dan, Horáček, Iva, Jana, Lišák, Lucka, Mirka, Mirka, Míša, Ostříž, Paganini, Pytlák, Rex, Robert, Smíšek, děti: Bára, Daniel, Honza, Jan, Michael, Ondra, Tomáš a psi Hasan a Windy.

Údolím Kačáku 29.11 2003
V sobotu 29.11. se uskutečnila dlouho očekávána výprava organizovaná NA. I přes nástrahy počasí to byla jednoznačně akce roku. Začali jsme v Loděnici, cesta byla lemována řadou hospod, na které jsme naráželi na každém kroku. Např. v Loděnici to byly 4 zařízení. V poklidu jsme došli do Nenačovic, kde jsme zhlédli zajímavost- výrobu ručního skla. Někteří si koupili hezký suvenýr, např. Pytlák si koupil skleněné koule. Pak cesta rychle proběhla hezkým údolím Kačáku, podél řady trampských osad. Že jsme na Kačáku, o tom jsme se přesvědčili častým zdoláváním jeho toku. Pak už jsme dorazili k cíli cesty. Zklamáním však byl uzávěr rybí restaurace na Fajtmanově mlýně a tak jsme využili pohostinství restaurace v Podkozí, kde jsme si dali slušný oběd. Kvůli časnému soumraku jsme pak odložili dobytí hradu Červený újezd na neurčito. Pak už nás čekala jen cesta autobusem zpět do Prahy. Všem zúčastněným se výlet líbil, ostatně vše je zdomunetováno na videu, kde se každý soukromně vyjádřil. Nu, je třeba takových dalších výletů, které jsou přínosem jak pro fyzický, tak i psychický rozvoj jednotlivce. Nemusí vždy pršet, stačí když kape....
Zúčastnili : Ostříž, Danda, Dan, Andy, Ben, Mirka, Alja, Paganini, Bob, Pytlák a pes Hasan

Beskydy 2003 - Akce Nezávislé Alternativy - červenec 2003
  VÁŽENÁ BOBŘÍ OBCI,
 Přinášíme Vám, v těchto mrazivých, deštivých podzimních dnech, trochu tepla a hřejivých vzpomínek z červencové mise světlušek a vlčat do Beskyd. Doufáme, že naše reportáž čtenářskou obec pobaví a zároveň přiláká k účasti na příští misi –
  “Jasný šuflík 2004”.

      Den první       Den druhý       Den třetí
      Den čtvrtý       Den pátý         Den šestý
      Den sedmý     Den osmý


Zúčastnili se: Alja, Mirka, Dan, Jana, Honza, Jana

Radotínské údolí 25.10 2003
Naše putování jsme zahájili v Chotči prohlídkou barokního kostela sv.Kateřiny, zbytky tvrze v Chotči byly bohužel nepřístupné. Naše další cesta vedla Radotínským údolím, ve kterém byla spousta trampských osad a mlýnů až do Slivence, kde jsme dobře poobědvali. Ze Slivence jsme pokračovali na Barrandov, kde jsme naše putování okolo páté hodiny zakončili. .
Zúčastnili : Alja, Andy, Bubly, Čína, Lenka, Lucka, Mirka, Ostříž, Paganini, Pytlák, Robert, děti : Daniel, Jan, Michael, Philip a pes Hasan.

Voděradské bučiny 27.9 2003
V sobotu se uskutečnila výprava do "Voděradských bučin". Opět slabou účast měli Sovy, které zastupoval pouze Rex, zatímco Andy svoji neúčast omlouval podzimní sklizní jablek (ve skutečnosti se povaloval doma)a Dan údajně brázdil Šumavou na kole. Trasa vedla přes Stránčice do Mnichovic se zastávkou u lesního muže Houby, kde se nejvíce líbilo Pytlákovi, a dále pak do Klokočné,kde jsme v restauraci "U koně" poobědvali. Jídlo chutné, zvláště vepřové koleno, ceny vysoké. Po obědě jsme došli do Svojetic (Kupodivu Horáček nebyl na chatě, ale jak jsme telefonicky zjistili, vyskytoval se v Kamýku a ne na podnikové akci,jak se původně vymlouval!) Kolem ranče "El Paso" jsme došli konečně do "Voděradských bučin", ačkoli některým jedincům se zdálo, že buků je zde málo. Kolem rybníků v Jevanech jsme dorazili na stanici autobusu, který nás dovezl až na Skalku. Počasí se po rozpačitém začátku vydařilo a ani slabší jedinci si nemohou stěžovat na délku trasy a pohodové pochodové tempo.
Zúčastnili : Alja, Ben, Blanka, Bob, Mirka, Ostříž, Paganini, Petr, Pytlák, Rex, děti: Bára, Bára, Daniel a psi Hasan, Max a Windy.

Setkání na Býkovce 9.8 2003
Sešli jsme se na naší tradiční mýtině Býkovka, kde se konaly naše skautské tábory. Popili jsme, pokecali a zazpívali. Ostříž jako hlavní organizátor bohužel chyběl ale Franta s Bobem ho zastoupili a tak se vše zdařilo. Fotky jsou Bubliče.
Zúčastnili : Alja, Mirka, Andy, Dan, Lišák, Bob, Ben, Víťa, Čína, Franta, Horáček, Paganini, Pytlák, Robert, Saša, Smíšek, Zdeněk, Petr, Zdeněk, Luděk, Vláďa, Bublič, Martin a pak spousta manželek a přítelkyň, dětí a psů. Určitě jsem na někoho zapoměl a tak se omlouvám a rád doplním.

XXX. velký vandr 2.8 -7.8 2003
Trasa vedla z Jihlavy do Přímělkova a dále přes Rokštejn - zřícenina hradu,Brtnici - zámek, Stonařov, Třešť, Roštejn -lovecký zámeček,Batelov a končili jsme ve čtvrtek (Horní Cerekev). Počasí bylo nádherné,vandr v tropickém podnebí jsme již dlouho nezažili. Naštěstí nádherná krajina je vyšperkována řadou pěkných hospod a tak se to vedro dalo vydržet. A koupání jsme také užili dost.
Podrobný popis celého vandru
Vandru se zúčastnili : Ben, Čína, Dan, Franta, Horáček, Jarda, Mirek, Ostříž, Paganini, Pytlák, Robert, Saša, Smíšek, Tygr, Zdeněk, nováčkové - Petr a Zdeněk, děti Daniel a Philip a pes Hasan

Parníkem po Vltavě 18.6 2003
Akce proběhla na parníku Calypso. Podle mínění zúčastněných se povedla, nálada byla vynikající, přítomné kapely suprové (ta dívčí dokonce i hezká), jídla dostatek a počasí - i když to hodinu před vyplutím nevypadalo - ideální.

Oslava narozenin Šerifa - 17.5 2003
V Nové Vsi u Kolína proběhla plánovaná oslava. Čína nedorazil a tak slavil jenom Ostříž. Začali jsme venku, ale počasí nás vzápětí zahnalo do sálu. Pití spouta, uzená a pečená kuřátka a Kombo Jiřího Příhody hrálo jako o život. Oslava se rozhodně vydařila a tak ještě jednou přeji Šerifovi hodně energie do dalších akcí a ať se daří.
Účast: Ostříž a Iva, Bob, Pytlák, Paganiny, Andy, Dan, Lišák a Jana, Robert, Mirka a Alja, Franta s Janou, Kim, Jirka s Lenkou, Víťa s Gudrun, Horáček a Bobina, Ruměna a Ivana, Aleš, Ben, Blanka, Bublič, Jitka, Láďa s rodinou, Zdeněk s manželkou, Vláďa, Luděk a Maruška, Rex, Smíšek, Petr.

Svatojiřská ochutnávka 25.4.2003
Již delší dobu sledovali členové T.G.Bullenwiese se zájmem každou zmínku o Valtických koštech a trzích na internetových stránkách své mateřské organizace. Kdybychom měli také něco tak hezkého, povídali si pak smutně. Až jednoho dne dostal zestárlý šerif nápad:
“Uděláme si svoje vlastní Valtice!“.
1. ročník „Svatojiřské ochutnávky“na téma „Bordeaux – jak ho známe a neznáme“ zahájil šerif v pátek 25. dubna 2003 „pirátem“ Cuvée Mythique ( vyjímečně žádné Bordeaux ), které všechny učastníky příjemně překvapilo sovou na etiketě. Poté následovalo elegantní Chateau Maucaillou a to už se rozproudila družná zábava. První místo nejprve nadlouho zaujalo „Les Forts de Latour“ světoznámého Chateau Latour z Pauillacu, na kterém se všechna ostatní vína nadále musela měřit. Následující trojice vín dlouho zaměstnávala všechny zúčastněné. Překvapivě trochu odpadlo Chateau Haut-Bages Averous, o kterém jeden z účastníků ještě před několika dny prohlásil „...lepší jsem nepil a už asi pít nebudu...“ a nyní dlouhu nemohl pochopit, jak se mohl tak zásadně mýlit. Jako absolutní vítěz nakonec jednohlasně vyšel Chateau Palmer (viz obrázek zámku).
Výsledky:
1.místo Chateau Palmer ( oblast Margaux ) 1993 elegantní, sametové na jazyku, vůně zralých třešní, červený rybíz, fialky , neuvěřitelně dlouhý chuťový zážitek
2.místo Les Forts de Latour ( Pauillac ) 1997 nejintensivnější víno ze všech ochutnaných, zralé lesní plody ( maliny, ostružiny ), každým šlukem chutnalo lépe...
3.místo Chateau Haut Bages Averous ( Pauillac ) 1999 jemně nasládlé, vůně zralých lesních jahod, s harmonickým tělem; nechat ho ještě rok – dva uležet ??
4.místo Chateau Maucaillou ( Moulis ) 1999 nesplnilo sice vysoké očekávání, ale přesto jsme ho poznali jako hebké víno, chuť vařeného ovoce, čokoláda, nejměkčí víno z testu
5.místo Chateau Haut Bages Liberal ( Pauillac ) 1992 přestože z obtížného roku, nezklamalo sytá rubínová barva, dřevitá vůně, mandle
6.místo Cuvée Mythique 2000 ( Vin de Pays d’Oc) tajný tip a trochu mimo konkurenci (jediné víno, které nebylo z Bordeaux ) horká noc v jižní Francii, plné víno, i laik pozná na první pohled, že se jedná o jinou odrůdu vína ( Grenache, Syrah ), ačkoli jako 6. místo zařazeno, všichni jsme se shodli: v této ochutnávce nebylo poražených !!!
Akce se všem líbila, těšíme se na příští ročník s kamarády z domácí centrály.
Účast: Čína ( šerif BRD ), Víťa, Bubly

Údolím Kocáby 20.4 2003
Vlakem jsme se dostali do Malé Hraštice, kde jsme bohatě posnídali v místní cukrárně, hlavně bavorské vdolečky byly vynikající. Údolím potoka jsme se dostali na okraj Nového Knína, kde jsme se připojili na říčku Kocábu, jejíž tok jsme sledovali až do Štěchovic. Kladem cesty byla krásná příroda a hezké počasí, záporem absolutní nedostatek občerstvovacích zařízení takže nás zachránila až "ŠTĚCHOVICKÁ LAGUNA". Celkem jsme ušli asi 20 km,což byla pro některé účastníky asi maximální hranice, ještě že se nezůčastnili někteří neduživí členové NA, to bychom byli nuceni volat lékařskou pohotovost. To, že se výlet uskutečnil o Velikonocích nám připomněla Mirka, která rozdala vajíčka bez pomlázky a také setkání se stádem ovcí a jehňátek, a dále pak setkání s několika opilými koledníky, kteří slavili Velikonoce již v neděli. Po bohatém pozdním obědě nás autobus dovezl do Prahy.
Účast: Alja,Ben,Blanka,Dan,Iva,Mirka,Ostříž, Paganini,Rex s Windym a děti Daniel a Tomáš

Brandýs nad Labem a Stará Boleslav 29.3 2003
Po prohlídce pamětihodností jakými byly např. kaple sv.Podivena, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostely sv.Václava a Klimenta ve Staré Boleslavi, jsme přešli přes Labe do Brandýsa, kde jsme si prohlédli barokní most a zámek, dále pak kostely na Vyšším a Nižším Hrádku a v poledne výborně poobědvali v restauraci "U Vítovců". Po obědě následoval pochod, bohužel po silnici do Záp, kde Martin iniciativně zajistil prohlídku místního kostela a další zastávkou byla zřícenina tvrze v Ostrově. Polní cestou jsme se přesunuli do Dřevčic, kde nás čekalo příjemné překvapení na místní tvrzi, tím myslím stylovou středověkou krčmu,kde se mnohým (sekce Jižní Město) zalíbilo tak, že odložili odjezd domů na velmi pozdní hodinu. Velmi statečný výkon podal Pytlák, kterému se postupně rozpadaly boty a tak absolvoval prakticky celou trasu takřka bos. Počasí se opět velmi vydařilo, po rozplynutí ranních mlh bylo krásně a slunečno, prostě jaro.
Účast: Alja, Andy, Ben, Bob, Martin, Mirka, Meruňka, Ostříž, Paganini, Pytlák, Robert, Simona, Tiwi - a děti : Aneta, Bára s psíkem Maxem, Lucka a Kristýna

Valtický košt 1.3 2003
Tradiční akce milovníků vína.
Účast: Andy, Ostříž, Dan, Lišák, Jana, Paganini, Horáček, Láďa a další

Okolí Votic 22.2 2003
Trasa vedla z Heřmaniček přes Smilkov, kde jsme si prohlédli barokní sochařskou výzdobu Lazara Widmanna a zámek (soukromý majetek - nepřístupný), další zastávka byla na zřícenině tvrze v Koutech. Oběd byl ve Voticích, kde nám zbyl i čas na prohlídku města. Zajímavá byla kopie kaple Božího hrobu ze 17.století na františkánském hřbitově, socha sv.Václava a blanických rytířů od Čeňka Vosmíka, židovský hřbitov atd....Celý výlet probíhal za mrazivého a slunečného počasí v krásné zasněžené krajině, myslím, že byli všichni účastníci spokojeni.
Účast: Alja, Andy, Ben, Blanka, Bob, Bubly, Martin, Mirka, Ostříž, Paganini, - Pytlák, Robert - a děti Bára, Marcela a Daniel

II. zimní přechod Arden
II. ročník (již tradičního) přechodu Arden se konal v sobotu 15.2.2003. Zahájili jsme ho v Jacque's Depot, kde jsem doplnili zásoby. A pak vzhůru na místo nástupu! Ten byl tentokrát ve vřesovištích u Baraque Michel. Za slunečného mrazivého počasí jsme vyrazili po sobí stezce. Stopa byla rychlá, brzy utichl hluk civilizace a stezka vedla panensky zasněženou krajinou. Asi po 8 kilometrech jsme se odklonili od močálu a překonali spojnici Eupen - Walmes. Následoval les a dlouhý sjezd. U silnice na Malmedy jsme měli polovinu cesty ta sebou. Poslední úsek cesty byl do kopce, ale když jsme narazili na veverčí stezku, věděli jsme, že máme vyhráno. Obešli jsme Mont-Rigi a byli u cíle. Celkem zdoláno asi 20 km. Výpravu jsme zakončili večer plánováním dalších akcí při ochutnávce červeného vína.
Účast: Čína ( šerif BRD ), Bubly, později Víťa.