Den čtvrtý – úterý 22.7. 2003

Štramberk se svou nakloněnou trúbou Kopřivnice - Pytláku nezapomeň! Hukvaldy - výron kořenú Hukvaldy - setkání světlušek L.B. a L.Janáčka
Štramberk se svou
nakloněnou trúbou
Kopřivnice
Pytláku nezapomeň!
Hukvaldy
výron kořenú
Hukvaldy
setkání světlušek L.B.
a L.Janáčka    Tradiční vynikající snídaně paní Míši (viz předchozí den, navíc zapečené hlemýždí paštičky ve vlastních ulitách s bylinkovým máslíčkem a samozřejmě pravý kaviár z kaspického jesetera) uvedla další den. Po odborném a dlouhotrvajícím diskusním panelu si za cíl cesty tohoto dne vybrala expedice hrad Štramberk – malebné valašské městečko s křivolakými uličkami, které lemují domky s dřevěnými roubenými stěnami a doškovými střechami zasazené mezi kopci nedaleko Nového Jičína. Městečku vévodí kruhová věž (zbytky hradu), která se hrdě tyčí nad starobylým náměstím (zde jsme měli vynikající oběd) a nazývá se Štramberská trúba.

 Druhým cílem výpravy bylo technické muzeum v Kopřivnici věnované autům značky TATRA. Co k tomu dodat, prostě úžasné… Jirko Příhodo, nebuď líný, to i ono ti stojí za to!

 A aby toho nebylo dost navzdory pokročilým odpoledním hodinám se výprava rozhodla přidat do svého programu ještě cíl číslo tři – prohlídku třetího největšího hradu v Česku, Hukvald! A stálo to za to! Láďo Hudče, nebuď líný, stojí to za to!

 Pro zajímavost uvádíme,že světluška Mirka v tomto roce splnila podmínky hradního bobříka tím, že navštívila tři největší zříceniny hradů v Česku (Helfštýn, Rábí a Hukvaldy). Hoši, kdo ještě tohoto bobříka nemáte, spojte se ihned se světluškou Mirkou k získání potřebných informací!

 Večeře tradiční: kanadský losos, bešamelová přelivka s mandlemi, Chardonnay – Vin de Pays J’Oc, ročník 1998, bouquet mírně lipová plná po chuti, dále sýr Camebert skvělé chuti a správné zralosti.

  Po večeři nás a majitele chalupy pozvala sekce NDR na opékání klobásek a porovnávání zkušeností a cen z po socialistického vývoje v obou našich zemích.


Tak skončil den čtvrtý…